Sharkscope – zaawansowane statystyki, linijka druga

Jedziemy dalej z poznawaniem strony, a co za tym idzie rozkładaniu naszego przeciwnika na czynniki pierwsze. Po przeczytaniu tego nie będzie ona miał przed Wami żadnych tajemnic i będziecie znali jego dobre i słabe strony. OK. jedziemy dalej. Linijka druga:

  1. Stake($) – podstawowa funkacja i jedna z najistotniejszych na tej stronie. Stawki na jakich gra nasz przeciwnik. Albo inaczej na jakich stawkach jest graczem wygrywającym. Załóżmy, że gramy z nowym przeciwnikiem, którego nie znamy. Klikając i sprawdzając tylko ogólne opcje wychodzi nam, że jest to dobry Reg z wysokim ROI, ale dotąd nie mieliśmy z nim na stole doczynienia. Tu z pomocą przychodzi nam ta opcja. Zaznaczamy zakres stawek na których gramy obecnie i wychodzi nam dopiero, że rozegrał raptem kilka gier i wszystko przegrał. Zmieniamy stawki na niższe i okazuje się, że tam faktycznie był graczem wygrywającym, zbudował bankroll i gra wyżej. Cenna informacja – jak ją wykorzystamy, to zależy już tylko od nas.
  2. Other options – tu przede wszystkim możemy wyizolować gry z rebusami lub bez, przynajmniej Ja do tego tą opcję wykorzystuję najczęściej.
  3. Entrants – kolejna bardzo istotna opcja w Sharkscope. Tu ustalamy zakres przeciwników, a w zasadzie ilość ich w turnieju. Dobrze jest to widoczne zwłaszcza w turniejach sng. Jest tu masa tych turniejów i podział Wg. ilości graczy niejednokrotnie jest kluczowy. Inaczej może grać twój przeciwnik w turniejach STT – czyli max graczy to 9, a może być totalnym donkiem i przegrywającym w turniejach na osiemnastoosobowych, gdzie ważna jest specyfika gry gdy ilośc graczy spada do 1dziesięciu lub jedenastu i robią się tzw. Dwa krótkie stoły, które niedługo przechodzą w Final table dziewięcio osobowy, może się okazać, że nie ustawiwszy tego filtru nasz przeciwnik zostanie przez nas źle sklasyfikowany, a co za tym idzie nasza gra nie zostanie dobrze dobrana do jego możliwości. Warto wziać pod uwagę wszystkie te rzeczy poniewać na przykład w takim pokerprolabs nie znajdziemy wielu z tych opcji.